Dawno dawno temu...100 lat temu...

W Domku Myśliwskim Koła Łowieckiego 'DIANA' Mielec 26.04.2023 r

odbyło się spotkanie z dziećmi z Zespołu Szkół z Woli Mieleckiej.

Gospodarzem spotkania był kol.Maciej Rachwał który przywitał

małych gości i zaprosił do uczestniczenia w zajęciach.

Rozpoczęliśmy od tradycyjnego zapalenia zniczy w kaplicy Św.Huberta,gdzie kol.Mieczysław Struzik przedstawił postać Św.Huberta jako patrona leśników i myśliwych.Zajęcia tematyczne poprowadzili;
 -kol.Mieczysław Struzik-100 lecie PZŁ,myśliwy dawniej i dziś.
 -kol.Maciej Rachwał-zwierzyna w naszych lasach,ich nazwy,sposób żerowania oraz jak się zachować podczas spotkania z nimi.
 -Zespół Ochotniczej Straży Pożarnej z Książnic-omówił podstawowe zasady p.pożarowe,wyposażenie wozu strażackiego oraz pracę strażaków ochotników.
 -załoga patrolu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu-bezpieczna droga ze szkoły do domu,wyposażenie radiowozu drogówki' .
 -kol.Maciej Rachwał-udzielanie pierwszej pomocy,zachowanie w sytuacji stresowej,numery alarmowe oraz jak wzywamy pomocy.
      Wiosenna pogoda dopisała,ciepła herbata oraz grill z pieczonymi kiełbaskami były dopełnieniem świetnych humorów i dobrej zabawy ponad 50 dzieci które czynnie uczestniczyły w zajęciach.
      Serdeczne podziękowania składamy kol.Dominikowi Rzeźnikowi właścicielowi firmy MARKPOL za nieodpłatne zorganizowanie transportu autobusem do Domku Myśliwskiego.
       Pożegnaliśmy się gromkim 'DARZ BÓR'...a echo w lesie grało..grało..grało............
 
  Darz Bór.
fot.tekst: kol.Maciej Rachwał