Kolejna wizyta dzieci ZSP w Książnicach w siedzibie KŁ"Diana"Mielec

14 listopada po raz kolejny na zaproszenie myśliwych z koła łowieckiego „Diana”

Mielec uczniowie klas I-VIII wraz z wychowawczyniami udali się do domku

myśliwskiego w Wólce Książnickiej.

Gospodarzem spotkania był pan Maciej Warcholak, który na początku spotkania przypomniał uczniom postać Św.Huberta jako patrona myśliwych i leśników. Tradycyjnie zapalony został znicz w Kapliczce Św.Huberta. Następnie swoje zajęcia poprowadził pan Leonard Charchut leśniczy z Nadleśnictwa Tuszyma, który opowiedział wiele ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach, dając równocześnie uczniom szanse do zadawania nurtujących ich pytań. Kolejno pan Maciej Warcholak właściciel pasieki „Maciejka” opowiedział o życiu pszczół. Uczniowie mieli również możliwość degustacji miodu z dodatkiem rokitnika. Pani z ośrodka JAWJA Rzemień – Przystań Gościnności zaprosiła uczniów do odwiedzenia w grudniu miasteczka Świętego Mikołaja. Policjantka z Komendy Powiatowej Policji z Mielca poruszyła temat bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze. Omówiła pojęcie osoby nieletniej i jak wygląda odpowiedzialność karna takiej osoby. Poruszyła tematykę cyberprzemocy. Przypomniała numery alarmowe. Panowie strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu omówili podstawowe zasady ochrony przeciwpożarowej oraz  wyposażenie wozu strażackiego.

Przeprowadzone w leśnej scenerii zajęcia edukacyjne "wzmocnione" grillowaną kiełbaską pozostaną na długo uczniom w pamięci, tym bardziej, że słoneczna pogoda ukazała całe piękno jesiennego lasu.

Serdecznie dziękujemy panom Maciejowi Rachwałowi oraz Wiesławowi Dziewitowi - myśliwym z Koła Łowieckiego „Diana” w Mielcu za zaproszenie i wspólnie spędzony czas - „Niech Święty Hubert darzy!” Dziękujemy również panu Dominikowi Rzeźnikowi właścicielowi firmy MARKPOL za przewóz dzieci do lasu.

(A.Foryt)