Leśnikiem zostać czy ............?

Początek nowego roku szkolnego wywołał lawinę propozycji

spotkań w naszym Domku Myśliwskim. 22 września

umówiliśmy się z uczniami kl. VIII ze Szkoły Podst.

Nr 1 w Mielcu. Oczekiwał na nich mocny skład.

Straż Pożarną reprezentował Rafał Lączak ,

Policję sierz.szt.Ewelina Ziemba,

st.sierz.Magdalena Broda, Pogotowie Ratunkowe

kol. Maciej Rachwał

i po raz pierwszy przedstawiciel Nadleśnictwa

Tuszyma Łukasz Szatan.

Aby tradycji stało się zadość, młodzież zapaliła symboliczny znicz w Kapliczce św. Huberta pod czujnym okiem kol.Macieja Rachwał który w krótki ale barwny sposób przedstawił postać patrona myśliwych i leśników. Postanowiliśmy zmienić odrobinę formułę tego spotkania. Ze względu na wiek naszych gości, którzy stoją przed jedną z ważniejszych decyzji w życiu jaką jest wybór zawodu, rozmowy toczyły się wokół właśnie tej kwestii. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak powinno wyglądać dalsze kształcenie ,aby w przyszłości móc wykonywać zawód strażaka, policjanta, leśnika czy ratownika. Na czym polega ich praca, jakie kompetencje należy zdobyć i jakie są oczekiwania wobec nich. Nie zabrakło też historii o wyzwaniach jakie stoją przed młodymi adeptami, na co należy się przygotować wykonując dany zawód a w szczególności te należące do grupy zaufania publicznego. 

    Pogoda jak zwykle nam dopisała, podczas pieczenia kiełbasek przy ognisku młodzież zadawała wiele pytań. Mamy nadzieję, że w ten przyjemny sposób zachęciliśmy ósmoklasistów do wyboru pracy w szeregach służb ratowniczych czy leśnych.

    Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i bezinteresowną chęć współpracy z Kołem Łowieckim DIANA Mielec. W szczególności kierujemy podziękowania do Nadleśniczego Leśnictwa Tuszyma p.Eryka Maziarskiego, za wsparcie organizacji tego wyjątkowego spotkania. To było pierwsza, ale mamy nadzieję, że nie ostatnia nasza współpraca.

DARZ BÓR

Tekst fot. kol. Maciej Rachwał